piatok 25. mája 2012

Festival Fantazie v Chotěboři v dnoch 29.6 – 8.7. 2012

Dostala som e-mail od Zuzany, ktora ma upozornila na tento festival. Ak nemate este program na zaciatok letnych prazdnin, mozete si urobit vylet do Chotebore. Bude sa tam konat Festival fantazie, kde vas cakaju rozne prednasky (okrem ineho aj o indickej kuchyni) a sutaze.
Z prilohy mailu od Zuzany:

"""OrientCon na Festivalu Fantazie 2012

Srdečně Vás zveme na další ročník programové linie OrientCon, která proběhne v rámci Festivalu Fantazie v Chotěboři ve dnech 29.6 – 8.7. 2012. Nenechte si ujít program plný zajímavých přednášek, diskuzí, promítání a soutěží především z indického a japonského prostředí či dalších asijských zemí.

Pro milovníky (a samozřejmě i milovnice:) Indie jsou přichystány rozličné přednášky o této neuvěřitelně barevné zemi plné kontrastů. Společně se budeme proplétat křivolatými uličkami Delhi plné vůní a chutí, zahalíme se do pestrobarevných sárí či ochutnávat slaďoučké pamlsky a zapíjet masalou. Romanticky se zasníme v náručí bollywoodských hrdinů a pokud romantika není přesně to, co hledáte, máme pro vás otevřené dveře do světa pravého indického sci-fi.

Pokud vás ani toto zatím nezlákalo, máme pro vás ještě jednu velkou pecku! V sobotu 30. června večer to můžeme společně pořádně rozjet na Bollywood Party! Tento program pro vás připravujeme společně s linií SoundtraCon.

Samozřejmě na vás čeká i velice zajímavý program japonské sekce. Japonské odívání, přednášky zabývající se mytologií, hudbou, popkulturou a filmy. Nebude chybět anime či velice specifický japonský humor. A pokud vše půjde jak má, odskočíme si občas i do Číny a Koreje.

Nebojte se ale, že by OrientCon byl akcí, která vás zahltí spoustou nudných faktů. Snažíme se, aby byl program srozumitelný a zábavný úplně pro každého. Vedle přednášek přetékajících informacemi se můžete těšit i na divadlo, soutěže a přednášky, u kterých se budete bavit od začátku do konce.

Více informací o Festivalu Fantazie: http://www.festivalfantazie.cz/
Více informací o OrientConu: http://orientcon.ojaponsku.cz/
Program Festivalu Fantazie: http://amber.festivalfantazie.cz/Indická kuchyně:
Na počátku všeho je třeba dobře se najíst. Podíváme se do indické kuchyně, co a jak se vaří. Indie, to není jen kari a pálivé „cosi“, to je neuvěřitelná směs chutí, vůní a barev. Chcete uvařit něco opravdu indického? Očekávejte několik tipů na výborné recepty, kuchařskou inspiraci a rady, kde u nás sehnat levné, ale kvalitní potraviny. Prostě vše, čím si jídelníček opravdu zpestřit."""
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára