pondelok 1. apríla 2013

Mungo na cibuli / Whole moong dal with onion


1mungo na cibuli 015ČO POTREBUJETE:

150ml hrnček suchých mungo fazuliek / 150ml of dry moong dal
voda na ich uvarenie / water

olej / oil
1/2 lyžičky rímskej rasce / 1/2tsp of cumin
2 stredné veľké paradajky / 2 medium tomatoes
1/2 lyžičky čili korenia / 1/2tsp chilli powder
soľ / salt


1mungo na cibuli 017AKO POSTUPOVAŤ:

Mungo na hodinu namočíme vo vode. Potom vodu vymeníme a mungo asi 20 minút varíme do mäkka. Nič sa nestane, ak sa nám trocha rozvarí. Odložíme bokom do ďalšieho použitia. / Soak moong dal in the water for 1 hour. Drain the water and cook moong dal for 20 minutes, until tender. You can overcook it a bit. Keep aside.

1mungo na cibuli 001


V hlbšej panvici (woku) rozpálime olej. Pridáme rímsku rascu a necháme prasknúť. Pridáme karí lístky, ktoré prasknú ihneď. Ďalej pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu a restujeme chvíľku do mäkka. / Heat oil in the wok. Add cumin and let it pop up. Add curry leaves. Add chopped onion and fry until tender.

1mungo na cibuli 002


Potom pridáme nadrobno nakrájané paradajky, kurkumu, čili korenie, wok prikryjeme a paradajky dusíme asi 10 minút na miernom ohni do mäkka. / Add chopped tomatoes, termaric, chilli powder, cover the wok and cook it for another 10 minutes until tomatoes are tender.

1mungo na cibuli 004

1mungo na cibuli 006


Nakoniec pridáme uvarené mungo fazuľky, soľ, premiešame a ak je v panvici prebytočná tekutina, necháme ju na silnom ohni zredukovať. / Add precooked moong dal, salt, stir well and reduce remaining liquids in the wok by increasing heat and let water evaporate.

1mungo na cibuli 0074 komentáre:

 1. Miška, ja by som tak rada ochutnala tvoje dobroty a hlavne aj tie placky :-)...prajem pekný sviatočný večer a už sa teším na tvoju knihu♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dakujem Ywettka, dufam, ze ste mali pekne sviatky :)

   Odstrániť
  2. áno boli pekné a najviac sme sa potešili, že prišiel aj náš dospelý syn na sviatky domov :-)

   Odstrániť