nedeľa 3. augusta 2014

Baby kukuričky manchurian / Baby corn manchurian


11IMG_4876ČO POTREBUJETE:

1 balenie baby kukuričiek (asi 12ks) / 12pcs of baby corn
voda na ich predvarenie / water

na cestíčko / for batter:
3 ploché lyžice múky (použila som maida) / 3 flat tbsp of flour (I used Maida)
1 plochá lyžica ryžovej múky / 1 flat tbsp rice flour
soľ / salt
štipka prášku do pečiva / pinch of baking powder
trocha mletého čierneho korenia / pinch of ground black pepper
mleté chilli korenie / chilli powder
voda podľa potreby / water to make a batter

olej na vysmážanie / oil for frying

na omáčku / for sauce:
olej / oil
3 strúčiky cesnaku / 3 garlic pods
1/3 lyžičky strúhaného zázvoru/ 1/3tsp of fresh grated ginger
1 veľká červená cibuľa / 1 big red onion
1/2 väčšej mäsitej zelenej papriky / 1/2 of green capsicum
200ml vody / 200ml of water
šťava z polovice baby citróna / juice from half of lemon
1 lyžica tmavej sójovej omáčky / 1 tbsp dark soy sauce
1 lyžička cukru / 1tsp of sugar
soľ / salt
mleté čierne korenie / ground black pepper
100ml vody, v ktorej rozmiešame 1 plnšiu lyžicu kukuričného škrobu / 100ml of water mix with 1tbsp of corn starch
čerstvá oriandrová vňať / fresh coriander leaves


11IMG_4872AKO POSTUPOVAŤ:

Baby kukuričky vložíme do vriacej osolenej vody a povaríme ich 8 minút. Scedíme a odložíme bokom do ďalšieho použitia. V miske zmiešame suroviny na cestíčko. Predvarené kukuričky doňho vložíme a všetky dobre v ňom obalíme. / Boil baby corn in salted water for 8 minutes. Drain and set aside. In a bowl mix all ingredients for batter. Place baby corns into the batter and coat them with it.

1


V hrnci zohrejeme dostatok oleja a kukuričky obalené cestíčkom v ňom vypražíme. (Ako keď sa frituje.) Vypražené vyberieme a odložíme bokom do ďalšieho použitia. / In a saucepan heat the oil and deep fry coated corns. Few pieces at the time. Fried corns set aside.

2


Vo woku zohrejeme trocha oleja. Pridáme nadrobno nakrájaný cesnak a nastrúhaný zázvor a minútku restujeme. Potom pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu a restujeme domäkka. / In a wok heat little bit of oil. Add finely chopped garlic, grated ginger and fry for a minute. Then add the finely chopped onion and fry until tender.

3


Potom pridáme na malé kúsky nakrájanú papriku a restujeme asi 3 minútky. / Then add chopped capsicum and fry for about 3 minutes.
PotomPotom pridame na male kusky nakrajanu papriku a restujeme asi 3 minutky. pridame na male kusky nakrajanu papriku a restujeme asi 3 minutky. - See more at: http://akochutimasala.blogspot.in/2014/08/baby-kukuricky-manchurian.html#sthash.dp2vUOms.dpuf

Potom pridame na male kusky nakrajanu papriku a restujeme asi 3 minutky. - See more at: http://akochutimasala.blogspot.in/2014/08/baby-kukuricky-manchurian.html#sthash.dp2vUOms.dpuf
4


Všetko to zalejeme 200ml vody a privedieme k varu. Pridáme šťavu z citróna a sójovú omáčku a premiešame. / Add 200ml of water and bring it to boil. Add lemon juice and soy sauce and stir well.

5


Potom dochutíme soľou, mletým čiernym korením a troškou cukru a znova premiešame a necháme prejsť varom. / Season with salt, ground black pepper and bit of sugar, stir again and bring to boil again.

6


V miske si rozmiešame v 100ml vody kukuričný škrob. Toto vylejeme do vriacej omáčky a premiešame. Necháme preview, omáčka nám zhustne. / In a bowl mix water with corn starch. Pour this into the boiling sauce and stir. Cook until sauce thickens.

7


Do omáčky nakoniec vložíme vypražené kukuričky a posypeme nasekanou koriandrovou vňaťou. Premiešame a podávame. / Add deep fried corns into the sauce and sprinkle with chopped coriander leaves. Stir and serve.

8


Môžeme podávať s dusenou ryžou alebo hakka slížami. / Serve with rice or over hakka noodles.11IMG_4863

2 komentáre: