piatok 19. septembra 2014

Hrnčekové knedle / Bread stuffing in mug


Hrncekove knedleČO POTREBUJETE (na 5ks):

4 rožky
(alebo 8ks sendvičového chleba)
3 vajíčka
300ml mlieka
90g masla
(alebo ghee)
180g múky 
(použila som maida)
1 plochá lyžička prášku do pečiva
soľ
(aj rožky sú slané, takže opatrne s ňou)
olej a múka na vymastenie a vysypanie hrnčekov


Hrncekove knedleAKO POSTUPOVAŤ:

Ja som si pripravila 5 hrnčekov. Ako prvé si ich vymastíme olejom a vysypeme múkou, odložíme bokom do ďalšieho použitia.

Rožky si pokrájame na kocky a zalejeme ich rozpusteným maslom. V mlieku rozmiešame žĺtky, troška soli a tiež to vylejeme na pokrájané rožky. Necháme túto zmes chvíľu postáť. Zatiaľ si z bielkov vyšľaháme tuhý sneh.

K namočeným rožkom pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva a premiešame. Nakoniec zľahka primiešame vyšľahané bielka. Lyżicou túto zmes rozdelíme do pripravených hrnčekov, asi do 2/3 veľkosti hrnčeka. 

Do veľkého hrnca dáme zovrieť vodu. (Voda musí siahať do výšky 3/4 hrnčeka po ich vložení.) Keď voda začne vrieť, vložíme do nej hrnčeky s plnkou. Ak by vody bolo málo, dolejeme vriacu vodu. Hrniec prikryjeme a knedle varíme 40 minút.

Hrncekove knedle


Potom hrnčeky vytiahneme, nožom prejdeme po obvode plnky v hrnčeku, aby sme ju uvoľnili od hrnčeka, ak by sa niekde  prilepila. Ale ak sme hrnček dobre vymastili a vysypali, nemalo by sa to stať. Potom už len vyklopíme, nakrájame na kolieska a môžeme podávať.Hrncekove knedle

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára