pondelok 24. marca 2014

Pečené korenené baby zemiačky / Baked spicy potatoes

22IMG_9154


ČO POTREBUJETE:

1/2kg baby zemiačkov / 1/2kg of baby potatoes
1/2 lyžičky mletej kurkumy / 1/2tsp of turmeric 
1/3 lyžičky mletého chilli korenia / 1/3tsp of chilli powder
3/4 lyžičky tandoori masala / 3/4tsp of tandoori masala
soľ / salt
1 lyžička šťavy z citróna / 1tsp of lemon juice
olej (na pečené zemiaky mám najradšej olivový, ale kľudne použite iný) / oil

na dokončenie / to finish:
troška oleja / oil
karí lístky / curry leaves


22IMG_9168


AKO POSTUPOVAŤ:

Baby zemiačky poriadne umyjeme. Prekrojíme ich na polovice a dáme do hlbšej misky, kde sa nám budú dobre miešať. Pridáme k nim kurkumu, chilli korenie a tandoori masala. Dobre premiešame. / Brush and clean the potatoes. Cut them into half and place in the bowl. Add turmeric, chilli powder and tandoori masala. Stir well.

Ďalej pridáme soľ, citrónovú šťavu a olej (asi 2 lyžice). Poriadne premiešame a necháme 15 minút postáť. / Add salt, lemon juice and oil (approx. 2tbsp). Stir well and let it rest for about 15 minutes.

1


Pripravíme si plech na ich pečenie. Ja som vystlala alobalom, môžete použiť papier na pečenie. Rúru si predohrejeme na 180st. Zemiačky dáme na plech a zarovnáme, aby boli v jednej vrstve a každý sa dobre prepiekol. Plech dáme do rúry. Zemiačky pečieme asi 30 minút. / Make your baking tray ready. You can use aluminium foil  or baking paper for the tray. Preheat the oven o 180 degrees. Put your potatoes on baking tray in one layer. Place the tray into the preheated oven and bake potatoes for about 30 minutes.

Upečené zemiačky dáme do misky, kde sa nám budú dobre miešať a prikryjeme. / Baked potatoes remove from tray and keep them in bowl where you will be able to stir them proper.

V malej panvice si zohrejeme troška oleja. Keď je olej horúci vhodíme karí lístky, ktorými nesetríme. Lístky sa hneď začnú pražiť a prskať. Dáme pozor, aby neprihoreli. Kým sa pražia, panvičkou trocha potraste a lístočkami pohýbte, aby boli opražené rovnomerne. Opražené lístky ihneď vysypeme k zemiakom a premiešame. Hrniec znova zakryjeme a zemiačky necháme aspoň 10 minút postáť. / In a small pot heat some oil. When oil is hot add curry leaves (use plenty). Let them pop up, don't burn them. Add fried leaves into the bowl with potatoes, stir and cover the bowl. Let it rest for 10 minutes.

22IMG_9153


Podávame buď ako teplú prílohu alebo samostatné ako korenistý, teplý, zemiakový šalát. K nim si môžeme dať čerstvý zeleninový šalát alebo aj Uhorkovú raitu. / Serve as side dish, main dish or as a salad.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára