piatok 28. júna 2013

Uhorková voda

V posledných týždňoch nám predpoveď počasia stále sľubuje dážď a dážď neprichádza. Obloha je síce zatiahnutá, ale aj cez mraky k nám prenikajú horúce slnečné lúče a zalieva nás pot. V takomto dusne človek ani nepomyslí na jedlo, ale leje do seba hocičo, čo dúfa, že ho osvieži. Včera som hľadala nejaký osviežujúci nápoj, niečo pre deti a niečo, čo si ľahko pripravím doma. A zaujal ma obrázok vody s uhorkou. 


22IMG_6710


Potrebujete len pitnú vodu, (kocky ľadu - nemusia byt), uhorku, lístky mäty a citrón. Uhorku a citrón poriadne umyjeme. Uhorku nakrájame na tenké kolieska, rovnako citrón. Oboje dáme do džbána s vodou, pridáme prepláchnuté listky mäty a uložíme na noc do chladničky. A potom už len podávame s kockami ľadu, keď sa potrebujeme osviežiť.22IMG_6717Oboje, citrón aj uhorky ponúkajú množstvo výživových a zdravotných prínosov. Obsahujú mnoho vitamínov a minerálov. Citrónová šťava je jedným z najlepších zdrojov vitamínu C a B, fosforu, sacharidov a bielkovín. Citrónová šťava tiež zmierňuje nadúvanie a zápaly. 
Surové, olúpané uhorky obsahujú asi 97 percent vody. Obsahujú tiež bielkoviny, sacharidy, cukor, fruktózu a škrob. Uhorky sú bohaté na draslík a tiež obsahujú fosfor, horčík a vápnik. Z vitamínov sú to vitamín A, beta karotén, vitamín C a luteín. Uhorková šťava zmierňuje zápal slepého čreva. Uhorková šťava pomáha očistiť obličky, zlepšuje stav pokožky a znižuje krvný tlak. Môže sa tiež kombinovať s cviklou a mrkvou.  22IMG_6719


Baby citrony


Zdroj informácií: 
http://www.livestrong.com/article/248685-what-are-the-benefits-of-lemon-cucumber-juice/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára