štvrtok 25. augusta 2011

Kokosovo - arašidové chutney / Coconut - peanut chutney

kokos arasid catniČO POTREBUJETE:

3 lyžice nesolených arašídov
soľ
1/2 lyžičky tamarindovej pasty

1 lyžica Ghee
1 malá červená cibuľa; nakrájaná nadrobno
3-4 strúčiky cesnaku; nakrájané nadrobno
1 zelená chilli paprička (vcelku, bez stopky)

1 lyžica Ghee
1/2 lyžičky horčičných semien
1/2 lyžičky rímskej rasce
1/2 lyžičky Urad dal
niekoľko karí lístkov


kokos arasid catniAKO POSTUPOVAŤ:

Na zohriatej panvici, nasucho opečieme arašídy do hnedkava. Treba ich stále premiešavať, aby nezhoreli. Necháme ich vychládnuť a potom odstránime šupky.

Potom v panvici zohrejeme ghee, pridáme nakrájaný cesnak, cibuľu a chilli papriku a popražíme na miernom ohni dohneda. Odstavíme a necháme vychládnuť. 

Vychládnuté arašídy, strúhaný kokos a cibuľovú zmes dáme do mixéra. Pridáme troška soli, tamarindovú pastu a asi 30-50ml vody (vody radšej menej a pridávať počas mixovania postupne podľa toho aké husté chceme chutney; nesmie byť príliš riedke). Vymixujeme na kašu, ktorú preložíme do misky. Ak vám zostanú kúsky nedomletých arašídov v chutney, nevadí to a dokonca mi to tak lepšie chutí, než keď je to celkom hladké. 


Pripravíme si Tadka.
Do panvice dáme zohriať ghee. Pridáme všetky koreniny na Tadka a na miernom ohni opekáme, kým urad dal troška nezhnedne (pozor, aby nezhorel) a ostatné koreniny (vrátane karí lístkov) neprasknú. (Ak máte slabé zuby, urid dal môžete vynechať, ten je tam dosť chrumkavý, tak nech si zub nevylomíte.)

Tadka vylejeme do chutney spolu s ghee a zamiešame, aby sa to pekne spojilo. Môžete aspoň na 30 minút uložiť do chladničky pred tým, než budete podávať.


kokos arasid catniŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára