nedeľa 7. augusta 2011

Koriandrové pesto / Coriander pesto

Dnes som "vzala" recept na Bazalkové pesto a miesto surovín, ktoré u nás nezoženiem som si dosadila tie, ktoré sú dostupné. A tak vzniklo výborné Koriandrové pesto.


IMG_7097ČO POTREBUJETE:

45ks mandlí / 45 pieces of almonds
veľká hrsť koriandrovej vňate / handful of coriander leaves 
4 lyžice olivového oleja / 4 tbsp olive oil
2 veľké strúčiky cesnaku / 2 garlic cloves 
mleté čierne korenie / black pepper powder 
nastrúhaný syr / grated cheese (of your choice)


IMG_7103AKO POSTUPOVAŤ:

Mandle zomelieme a odložíme do misky. 

Grind almonds and keep aside.

1


Zomelieme koriandrovú vňať. Pridáme cesnak, zomleté mandle a olivový olej a znova rozmixujeme. Rozmixované pesto dáme do misky, pridáme mleté čierne korenie a nastrúhame syr (syru som dala trocha, od oka) a dobre premiešame. 

Put coriander leaves in mixer and mix. Add garlic, ground almonds and olive oil and mix. Transfer the pesto to the bowl, add black pepper powder and grated cheese and mix well. 

2


Pesto môžete použiť napríklad v recepte Zemiaky s mandľovo - koriandrovým pestom, alebo natrieť ako toping na pizzu miesto paradajkovej omáčky, na hrianku, urobte si s ním špagety, môžete ho natrieť na sendviče alebo obyčajný chlieb alebo ho môžete podávať miesto chutney k plackam Dosa, či Ghavan.

You can use pesto with potatoes, or spread it on pizza instead of tomato sauce, or spread it on toast, with spaghetti, in sandwiches or spread it simply on bread.  Or use it as chutney with Dosad or Ghavan.IMG_7101

2 komentáre:

  1. Koriandrové pesto je super, taky ho dělám a zdobím s ním polévku z červené čočky s kokos. mlékem..

    OdpovedaťOdstrániť