utorok 25. decembra 2012

Pečené stehná v medovo - sójovej marináde / Baked chicken legs marinated with honey and soy sauce

1pecene kura v sojovo medovej marinade a karfiolova korma 028ČO POTREBUJETE:

4 kuracie stehná / 4 chicken legs

na marinádu / for marination:
4 lyžice medu / 4 tbsp of honey 
3 lyžice tmavej sójovej omáčky / 3 tbsp of dark soy sauce 
1 lyžička cesnakovo-zázvorovej pasty / 1 tsp ginger garlic paste 
1/2 lyžičky mletého čierneho korenia / 1/2 tsp black pepper powder 
10 strúčikov cesnaku / 10 garlic cloves 

olej na potretie pekáča / oil
soľ (netreba) / salt (optional)
(nepoužila som soľ, sójová omáčka bola dostatočne slaná) / (I didn't use any salt, soy sauce was salty enough)1pecene kura v sojovo medovej marinade a karfiolova korma 022AKO POSTUPOVAŤ:

Stehná umyjeme a urobíme z každej strany jeden zárez. V miske zmiešame prísady na marinádu. Strúčiky cesnaku len rozpučíme čepeľou noža a vhodíme do marinády. Stehná v marináde dobre ponoríme, misku zakryjeme a odložíme na celú noc do chladničky. / Wash chicken legs and make slices in them on both sides. Mix ingredients for marination in the bowl. Crush garlic cloves with knife and just add them to the marination. Put chicken legs in marination, cover the bowl and marinate them in the fridge overnight. 

Druhý deň pekáč vystelieme alobalom, ktorý potrieme troškou oleja. Stehná a kĺby naň poukladáme a zvyšnú marinádu si dáme do hrnčeka, kde ju minútku prejdeme varom. Rúru vyhrejeme na 180-190st. Stehná pečieme odokryté 45 minút a počas pečenia ich asi 3-4 krát potrieme prevretou marinádou (ja som ju všetku spotrebovala). / Next day rub the baking tray with oil. Place chicken legs on it and pour the rest of the marinade into the small pot and cook it for a minute. Preheat oven to 180 to 190deg. Bake them for 45min, uncovered. Rub them with marinade at least 3 to 4 times during the baking time. I used all marinade for it.

1pecene kura v sojovo medovej marinade a karfiolova korma 001


Ako prílohu sme mali zemiakové pyré. / You can serve with mashed potatoes. 

4 komentáre:

  1. nádherné fotky Miška....a tie snehové vločky na obrazovke sú perfektné :-)

    OdpovedaťOdstrániť