piatok 24. januára 2014

Mrkvový šalát podľa Jamieho / Carrot salad by Jamie

Jamie sa mi istého času nepáčil. Mala som z neho pocit, že je... neviem nájsť správny slovenský výraz... "messy guy". No potom som videla jeho "food revolution" a ako bol v škole, kde sa snažil zmeniť stravovacie návyky a môj názor sa kompletne zmenil. Čím viac som sledovala jeho programy, tým viac sa mi páčil. Nedávno som si kúpila prvú kuchársku knihu od neho "Jamie's 30 minute meals" a môžem len odporúčať a chváliť. 


22IMG_7374


22IMG_7371


Dnes som skúsila prvý recept z nej. Síce taký jednoduchý a rýchly, ale niekde treba začať. Takže tu je šalát podľa Jamieho.22IMG_7355ČO POTREBUJETE:

2-3 mrkvy / 2 to 3 carrots
1 malá červená chilli paprička / 1 small red chilli
čerstvá koriandrová vňať / fresh coriander leaves 
1/4 lyžičky strúhaného čerstvého zázvoru / 1/4 tsp grated ginger
šťava z polovice citróna / lemon juice 
trocha nastrúhanej citrónovej kôry / little bit of lemon zest
niekoľko mandľových lupienkov / few almond flakes22IMG_7354AKO POSTUPOVAŤ:

(Ak nemáte mandľové lupienky, oblanšírujte mandle, ošúpte a nakrájajte. Pred pridaním do šalátu ich môžete zľahka opiecť na suchej panvici.)

Mrkvu očistíme a nastrúhame, pridáme strúhaný zázvor, nadrobno nakrájanú chilli papričku, nasekanú koriandrovú vňať, šťavu z citróna, nastrúhanú kôru z citróna a všetko dobre premiešame. Posypeme mandľovými lupienkami a servírujeme do misiek. / Peel carrots and grate. Add ginger, chopped chilli, chopped coriander leaves, lemon juice, lemon zest and mix well. Add almond flakes and serve.
Mám ďalšiu dobrú inšpiráciu do školského obedára! 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára