nedeľa 25. apríla 2021

Bharwa baingan

 ČO POTREBUJETE (na 2-3 porcie):

6 baby baklažánov


na plnku:

3 lyžice arašídov

2 lyžičky sezamu

1/4 lyžičky mletej kurkumy 

1/4 lyžičky mletého chilli korenia 

1 lyžička koriandrových semien 

1 lyžička tmavej rímskej rasce 

1 lyžička semien senovky gréckej (methi)

štipka soli


na omáčku:

rozmixovať 2 väčšie paradjky

olej

1 bobkový list (tej patta)

1/2 lyžičky drvenej rasce

1/4 lyžičky asafoetida 

1 veľká červená cibuľa 

1 lyžička cesnakovo zázvorovej pasty 

1/4 lyžičky mletej kurkumy 

1 sušená červená chilli paprička 

1/2 lyžičky garam masala 

soľ

asi 1/2 hrnčeka vody

hrsť čerstvej koriandrovej vňate 
AKO POSTUPOVAŤ:

Pardajky rozmixujeme na pyré bez pridania vody a odložíme bokom do ďalšieho použitia. 

Najprv si pripravíme plnku. Arašídy na suchej panvici na miernom ohni opečieme do chrumkava a odložíme bokom. Na tej istej panvici opečieme troška sezamové semienka a odložíme bokom. V tej istej panvici ďalej opečieme do voňava koriandrové semená, semená senovky gréckej a rímsku rascu. Necháme to všetko vychládnuť. Potom všetko čo sme opiekli dáme do mixéra, pridáme kurkumu, chilli korenie a štipku soli a vymixujeme. Nepridávame žiadnu vodu.

Baklažány umyjeme a stonky zaštikneme ak sú príliš dlhé, ale neodstraňujeme. Baklažány narežeme v tvare kríža, ale nie na doraz. Na 10min ich dáme do misky s vodou, aby nezhnedli.

Potom ich naplníme do narezanej časti plnkou, ktorú sme si pripravili.


V panvici zohrejeme olej a pridáme drvenú rascu, asafoetida a bobkový list. Necháme rozvoňať. Pridáme naplnené baklažány, minútku restujeme na miernom ohni  tak, že ich aspoň raz otočíme. Potom panvicu zakryjeme a baklažány dusíme asi 10min do polomäkka. Vyberieme ich z panvice a odložíme do ďalšieho použitia.


V tej istej panvici, v tom istom oleji orestujeme nadrobno nakrájanú cibuľu a cesnakovo-zázvorovú pastu. Pridáme kurkumu, sušenú chilli papričku, a garam masala, premiešame. Pridáme paradajkové pyré, soľ, panvicu zakryjeme a na miernom ohni povaríme asi 10min. Dávame pozor aby to neprihorelo.


Potom dáme naspäť baklažány, pridáme vodu a ďalších 10min. pod pokrievkou na mierno povaríme. Nakoniec pridáme nasekanú koriandrovú vňať. Podávame s plackami Chapati
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára