sobota 10. decembra 2011

Úplné zatmenie mesiaca / Total lunar eclipse

Práve sledujem úplné zatmenie mesiaca (neďaleko mesta Nellore, štát Andhra Pradesh, južná India, 10. december 2011). V podvečer pred tým než to začalo som sa bola prejsť s deťmi k moru. Mesiac tam bol v splne, veľký a celý osvetlený.


Uplne zatmenie mesiaca 2011


Uplne zatmenie mesiaca 2011Majiteľ liahne na krevety je poverčivý a preto dnes posvätili veľkú mušľu a rôzne kamene, ktoré do mušle vložili, mušľu uložili do zeme, zahrabali ju a na tom mieste položili červené plátno. Mušľa má vtiahnuť do zeme všetok zlý vplyv mesiaca.


Uplne zatmenie mesiaca 2011Zároveň do všetkých vonkajších rohov každého domu, či budovy nasypali trocha soli, ktorá má rovnakú úlohu ako mušľa.


Uplne zatmenie mesiaca 2011Tieto ceremónie bolo treba dokončiť pred 18.30hod. Od 18.30hod. do 22.30hod. nikto nesmie jesť. O 22.30 na mieste, kde leží mušľa bude zasa modlenie.


Uplne zatmenie mesiaca 2011

2 komentáre:

  1. Miska, to musi byt zaujimave takto to priamo sledovat. Aj ty sa na tom zucastnujes? A Sunil je tiez povercivy?

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tohoto sme sa nestihli zucastnit. Nevedela som, ze budu nieco robit a isla som s detmi k moru. Sunil prisiel za nami a povedal mi, ze robia nejake "kuzla" v liahni a kym sme sa vratili bolo po.... ale museli mi to poukazovat a vysvetlit co sa to dialo :)

    OdpovedaťOdstrániť