nedeľa 11. decembra 2011

Syrové pagáčiky / Cheese scones

Včera večer sa nám ohlásila návšteva na dnes a tak som rýchlo vymýšľala, čo uvarím a čo upečiem. V chladničke som príliš veľké zásoby nemala. Zachránila to šošovica, šampiňóny a uhorka. Pripravila som šošovicové karí, šampiňónovú masala, uhorkovo-kokosový šalát a dusenú ryžu. Na poobedie k čaju a káve som upiekla syrové pagáčiky, ktoré mali asi najväčší úspech a zjedli sa do posledného kúska...., aj keď aj obed všetci v tichosti jedli a taniere pekne “vyčistili”.
ČO POTREBUJETE (na 20ks + zbytky):

250g hladkej múky (použila som Maida)
asi 1 plochá lyžička soli
1 lyžička cukru
1 plochá lyžička prášku do pečiva
1 plochá lyžica sušeného jemného droždia

80ml ghee
1 žĺtok
125ml bieleho nesladeného jogurtu (dahi)


ďalej:
sezam
syr na strúhanie 
vajce na potieranie 

ghee na potretie vrstvy

AKO POSTUPOVAŤ:

Z múky, soli, cukru, prášku do pečiva, droždia a ghee (ghee som ohriala, aby cesto lepšie kyslo) prstami urobíme drobivú zmes. 

Pridáme jogurt (izbovej teploty), žĺtok (izbovej teploty) a vypracujeme nelepivé, nie príliš tuhé cesto. Ak by potrebovalo zvlhčiť, použijeme teplé mlieko; ak by bolo riedke, podsypeme múkou pri miesení. 

Vymiesené cesto dáme do misky, misku dobre uzavrieme a necháme ho 30min kysnúť. Potom ho znova premiesime a necháme ďaľších 30min kysnúť.

Nakysnuté cesto rozvaľkáme, potrieme s ghee a posypeme nastrúhaným syrom. Preložíme najprv kraje smerom do stredu a potom po dĺžke smerom do stredu. Obrátime preloženým nadole.

Znova rozvaľkáme na hrúbku pagáčikov. Pagáčiky môžeme ďalej vykrajovať okrúhlou formičkou alebo ich nakrájame na kocky. Potrieme rozšľahaným vajcom, posypeme sezamom.Pečieme vo vyhriatej rúre na 180st., asi 30 minút, do zlatista.
🧀 🧀 🧀


Poobede sme sa boli prejsť k moru, deti sa vyšantili vo vode, v piesku a nakoniec doma v sprche.


Super nedela s VanithouSuper nedela s VanithouSuper nedela s VanithouSuper nedela s Vanithou


Aha, bábika 😍

Super nedela s Vanithou

7 komentárov: