piatok 2. júla 2010

Ako sme sa zasa sťahovali (máj 2010) / We are moving again (May 2010)

Tak a už sme zasa v staro-novom. Lepšia príležitosť znamená sťahovanie. Tentokrát sme sa vrátili do mestečka, kde sme pred tým 3 roky bývali, takže vlastne domov. 9 mesiacov v Pondicherry bolo fajn, výborné jedlo, veľa cudzincov a mestský život :)

Sťahováci meškali 2 dni. Nakoniec dorazili o 3 ráno a konečne začali rozrábať nábytok a nakladať ho. O 10 nákladné auto vyrazilo smer Bapatla a my sme čakali, kedy sa zobudia naši drobci. Posledné drobnosti sme šupli do auta, potom naložili deti, zamkli prázdny byť....

1...a začala sa naša 2 dňová cesta...

2...popri ceste bolo veľa krásnych, zelených ryžových políčok, ktoré sa mi nedarilo počas jazdy pekne odfotiť.

3...pred vstupom do mesta Chennai (Madras) sme našli Dhaba (niečo ako náš motorest), pretože nám vopred bolo jasné, že v meste sa stratíme a bol čas obeda. Mali sme šťastie, Dhaba bola klimatizovaná, takže sme si trošku oddýchli v chládku.

4


4a4b

5

5a


A tu je pár Dhaba "špecialít", ktoré sme si dali:

6
Paneer bhaji (alebo pakora)


Golden fried prawns - vyprážané krevety v cícerovom cestičku, ktoré boli fantastické.

7Vraj Grilovaná ryba...okolo grilu tá ryba určite ani neprešla a ešte aj chuťovo to bolo dosť hrozné.

8No a naše obľúbené jedlo Paneer butter masala a Maslový Naan.

9


10Dhaba mala maličkú záhradu, kde mali preliezačky pre deti a nejaké zvieratká. Tak drobci boli naháňať holubov a vykríkať na husy.

11


12
Po dobrom jedle, sme zasa vyrazili smerom do Chennai, kde som radšej nefotila, lebo sme sa stratili a 4 hodiny blúdili a hľadali cestu z mesta na diaľnicu. Zatiaľ sa zotmelo, takže sme na noc zastavili v meste Nellore (kde sme tiež asi 3 roky bývali) a prespali v malom hotelíku, kde jedlo nestálo za nič (pre pobavenie pripájam menu toho hotela), ale aspoň sme sa mohli umyť a dobre sa vyspať. Ráno sme zjedli puri bhaji, deti ešte dostali po banáne a vyštartovali na ďalšiu 4 hodinovú cestu.

14Zopár len tak náhodných záberov z auta (nedalo sa mi príliš robiť nejaké pekné zaujímavé fotky, som rada,že menšia cestu tak perfektne zvládla).

Taký malý prícestný bufet.

17Prevoz prekvapených sliepok.

1819


Prícestný predaj sezónneho ovocia.

20
Tabuľa sprevádzajúca nás po celej diaľnici...nápis je v telugu, neviem, čo presne je tam napísané, ale prst ukazoval celú cestu na mňa a vedľa prsta svietil červený kondóm...... :o/

22Čas na obed... ďalšia Dhaba, jedlo bolo výborne.

2324


Presladená chladená Maaza...mangový džús.

25Aloo gobi masala...sa mi zdalo akosi veľa šťavy (asi "wet masala"), ale bolo to výborne.

26Mushroom masala

27Ďalších niekoľko záberov počas cesty:

28


29


30


3132

34

35

36


Prícestný bufet.

33Malinká už ku koncu cesty stískala psíka a rozprávala mu....

37....a to sme už prišli k železničnému priecestiu, odkiaľ to trvalo už len 15 minút domov. Kúpili sme si oriešky  od uja  (z ktorých nás neskôr popreháňalo), čo ich tam ponúkal a tešili sa, že máme tu dlhú cestu za sebou.

38Doma nás čakalo nové včelie hniezdo pri okne....žeby láska

2 komentáre:

  1. Miško a já myslela,že to je na té tabuli tužka a on to je kondom...jsem to ale stará slepá bábá..máš to hezky nafocené a super komentář..

    OdpovedaťOdstrániť
  2. :DD Mna ta tabula prvykrat hrozne prekvapila, ze co je to za upozornenie alebo reklama....indicki vodici nakladnych aut musia jazdit na dlhe vzdialenosti a lubia si "povyrazit", tak tieto znacky su pozdlz celej dialnice ako upozornenie na bezpecny sex, aby sa nesirili pohlavne choroby. A dakujem za zastavenie Evicka :)

    OdpovedaťOdstrániť